Loading...
Business

روش های طبیعی برای کنترل آفات مزاحم که باعث تخریب چمن ، باغ ، گل ها یا درختان شما می شوند!

بیایید این را بپذیریم ، هنگامی که از خانه خارج شدیم ، توسط حشرات و ارگانیسم های دیگر احاطه شده ایم. آنچه در مورد آنها انجام می دهیم بستگی زیادی به آنچه آنها با ما انجام می دهند – به ویژه در باغ و چمن ، گل یا درختان ما دارد. به طور کلی ، تلاش برای از بین بردن بیشتر آفات مزاحم تقریباً غیرممکن است. با این حال ، برنامه هایی در دسترس است که به شما کمک می کند تا در کنار ایمن نگه داشتن مردم ، حیوانات خانگی و محیط زیست ، با این مشکل کنار بیایید.

مدیریت تلفیقی آفات (IPM) چنین طرحی است. آنچه باعث ارزش این پیگیری می شود این واقعیت است که مبتنی بر عقل سلیم و مقرون به صرفه اقتصادی برای مهار آفات است و در عین حال ایمنی افراد ، دارایی و محیط زیست را نیز در نظر دارد. IPM از ابتدا آغاز می شود – تهدید ، و برای مهار و / یا از بین بردن کار می کند. در اصل چهار مرحله برای برنامه IPM وجود دارد:

1. پیشگیری. این روش ترجیحی ترین و ساده ترین روش برای استفاده است. انواع سبزیجات مقاوم در برابر آفات را برای باغ خود انتخاب کنید ، بین محصولات مختلف بچرخید و پایه های بدون آفت را بکارید. قبل از خرید بذر یا گیاه با قیمت گل میخک هندی  نمایندگی تمدید شهرستان خود صحبت کنید (فهرست تلفن خود را تحت نظر دولت بررسی کنید). برای انتخاب گیاهان مقاوم در برابر آفات ، بوته ها ، درختان و غیره از استاد باغبان کمک بخواهید.

2. جدی بودن مسئله را ارزیابی کنید. این ارزیابی نشان می دهد که چه زمانی باید اقدام شود. دیدن چند حشره مشکلی ندارد ، دیدن آسیب مداوم به گیاهان شما! آیا واقعاً تهدیدی برای چمن و باغ شما وجود دارد؟ اگر پاسخ مثبت است ، به مرحله بعدی بروید.

3. مقصر را شناسایی کنید. هنگامی که تأیید کردید حشرات ، ارگانیسم ها یا علف های هرز خطرناک هستند ، مرحله بعدی شناسایی و نظارت بر آنها است. بعد از شناسایی واقعی و تشخیص خطر ، می توانید اقدامات مناسب را برای کنترل یا ریشه کن کردن مشکل انجام دهید. اگر بدانید که با چه چیزی مخالف هستید ، در صورت عدم نیاز به استفاده از سموم دفع آفات یا استفاده از نوع نامناسب ، احتمال کمتری وجود دارد که از آن استفاده کنید. در حالت ایده آل ، پس از شناسایی مقصر ، می توانید به جای سموم دفع آفات خطرناک ، روش های طبیعی را بررسی و استفاده کنید.

4. کنترل کنید. قبل از سمپاشی بی رویه همه چیز در چشم ، با یک روش موثر اما کم خطر مانند سمپاشی فرمونها برای ایجاد اختلال در جفت گیری آفت شروع کنید. بسته به آفت حتی ممکن است دام را امتحان کنید. شکارچیان طبیعی ممکن است به این منطقه وارد شوند. اینها حشراتی هستند که حشرات دیگر را می خورند و ممکن است آلودگی را کنترل کنند. تنظیم کننده های رشد حشرات نیز وجود دارند که ممکن است از آفات نیز مراقبت کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *